O nas

W Centrum Chirurgii Jednego Dnia "Fragmat-Med" od początku naszej działalności specjalizujemy się w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Naszym pacjentom zapewniamy wieloletnie doświadczenie, wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną oraz sprzęt najnowszej generacji.

Klinika Fragmat-Med

Centrum Chirurgiczne "Fragmat-Med"
ul. Jana Matejki 7, 91-402 Łódź
tel.: +48 42 678 31 00
tel. kom.: 531 799 995

Certyfikaty:

Certyfikaty CelonPhlebology - Bipolar RFITT ACR Laser Training Course Certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego Certyfikat Scleroterapy 2010 Congresso Nazionale Certyfikat Associazione Flebologica Italiana Certyfikat Międzynarodowa Konferencja Medyczna

Galeria zdjęć:

Zdjęcia kliniki Fragmat-med Zdjęcia kliniki Fragmat-med Zdjęcia kliniki Fragmat-med Zdjęcia kliniki Fragmat-med Zdjęcia kliniki Fragmat-med Zdjęcia kliniki Fragmat-med Zdjęcia kliniki Fragmat-med Zdjęcia kliniki Fragmat-med Zdjęcia kliniki Fragmat-med Zdjęcia kliniki Fragmat-med
dr Paweł Mrozowski
dr Paweł Mrozowski

W celu zapewnienia pacjentom wysokiego komfortu podczas i po zabiegu systematycznie zaopatrujemy nasz blok operacyjny i gabinet zabiegowy w najnowszy sprzęt. W marcu 2006 roku — jako jedni z pierwszych w Polsce — rozpoczęliśmy wykonywanie laserowych operacji żylaków . Zabieg wykonywany laserem z powodzeniem zastępuje tradycyjną operację żylaków polegająca na wyrwaniu żyły odpiszczelowej tzw. stripping. Z uwagi na małą inwazyjność (zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności hospitalizacji), dużą skuteczność, mniejsze ryzyko powikłań niż w metodzie tradycyjnej oraz szybką rekonwalescencję nasi pacjenci najczęściej decydują się na zabieg usuwania żylaków laserem. Od 2009 roku naszym pacjentom proponujemy także leczenie żylaków — najbardziej zaawansowaną technologicznie z małoinwazyjnych metod leczenia żylaków — metodą RFITT (termiczna ablacja żył, indukowana prądem o częstotliwości fal radiowych). Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w Polsce, które posiadają aparat do leczenia żylaków metodą RFITT. W zakresie małoinwazyjnego leczenia żylaków wykonujemy także zabiegi skleroterapii piankowej z wykorzystaniem oświetlacza naczyniowego VEINLITE.

Z myślą o komforcie pacjentów przygotowaliśmy także jednoosobową salę pooperacyjną wyposażoną w samodzielny, pełny węzeł sanitarny. Budynek wyposażony jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz zamykany parking.

dr Paweł Mrozowski
dr Paweł Mrozowski

dr Paweł Mrozowski

Dr Mrozowski ukończył Akademię Medyczną w Łodzi w roku 1989. W roku 1991 rozpoczął pracę w oddziale chirurgicznym szpitala im. Biegańskiego. W 1993 r. uzyskał pierwszy stopień specjalizacji w chirurgii ogólnej, a następnie w roku 1998 drugi stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. W zakresie technik laserowych ukończył: w roku 1992 kurs pierwszego stopnia "Lasery w medycynie", w roku 1993 w Hanowerze Kurs Chirurgii Laparoskopowej, w marcu 2006 roku w Norymbergii szkolenie w zakresie stosowania wewnątrznaczyniowych technik laserowych. Dr Paweł Mrozowski jest członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Włoskiego Towarzystwa Flebologicznego AFI. Dr Mrozowski posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie operacji żylaków. Od 2006 roku operuje także żylaki metodą laserową. W Polsce był jednym pierwszych lekarzy operujących żylaki laserem. Aktualnie metoda laserowa jest ogólnie stosowana przez większość lekarzy na świecie. Od roku 2010 dr Paweł Mrozowski wykonuje także zabiegi leczenia żylaków metodą Bipolar Radiofrequency Induced Thermotherapy (RFITT) zwaną także metodą CELON. Metoda CELON to najbardziej zaawansowana technologicznie z małoinwazyjnych metod leczenia żylaków. Dr Mrozowski jest pierwszym i aktualnie jedynym chirurgiem wykonującym tego typu zabiegi w województwie łódzkim.